Više od 150, radnika RIZ-Odašiljača prosvjedovali je na Markovom trgu. Radnici su tražili da ih primi netko iz Vlade RH kako bi im iznijeli probleme tvrtke. Radnici zahtijevaju radničko dioničarstvo i postavljanje stručnih ljudi iz samog RIZ-a u Upravu a ne da se u Upravu i Nadzorni odbor uhljebljuju ljudi po političkoj
podobnosti.
Povratak prosvjednika na Markov trg organizirao je Sindikat metalaca Hrvatske – Industrijski sindikat (SMH-IS). Glavna sindikalna povjerenica SMH-IS-a u RIZ-Odašiljačima Marina Glokević ponovno je istakla da radnici traže da im se omogući program ESOP-a ( Organizirano radničko dioničarstvo) a također je poručila da radnici traže da se u RIZ-u ne kadrovira po političkoj liniji već da se omogući da RIZ vodi stručna uprava iz redova zaposlenika, na čemu će radnici ustrajati.
Toliko su zasljepljeni vlašću da prosvjednike iz limuzina nisu niti vidjeli, niti čuli, niti doživjeli.
dragi moji rizovci,pod hitno uspostaviti 24-satno čuvanje tvornice ili iznajmiti zaštitare koji će omogučiti upad drugima,na vidiku su svi scenariji i tu nema milosti.
Zagrebački metalci!Gdje je tu solidarnost?
150.prosvjednika s Predsjednikom SSSH, s jednom državnom i dvije sindikalne zastave,dostatno je za jedan Zagrebački tramvaj a ne za prvi sindikalni prosvijed na Markovom trgu